Blogi

Esileht » Millist vett tarbida treeningul?

Millist vett tarbida treeningul?

Sportimise ajal on organismis soola kaotus intensiivse higistamise tõttu väga suur. Seepärast on mineraalid sportiva inimese organismi jaoks hädavajalikud ning mineraalvee tarbimine on sellel puhul parim lahendus.

Paljud mineraalveed on aga karboniseeritud ja sportlased püüavad ise sealt gaasi väljutada, kuigi tegelikkuses jääb suur osa süsihappegaasi siiski vette ja ei välju sealt nii lihtsalt. Seega on palju otstarbekam tarbida gaseerimata mineraalvett, soovituslikult aluselist.

Jooksjad, suusatajad, jalgratturid, krossisõitjad ja teiste kestvusspordialade harrastajatele on ammu teada tõde, et gaseeritud vee joomine „kuivatab keha”, põhjustab gaase ja tekitab suurema veevajaduse. Selle põhjuseks on gaseerimiseks kasutatav süsihappegaas, mis on meie igapäevase elutegevuse ainevahetuse lõpp-produkt. Soovitatav on juua hoopis aluselist mineraalvett.

Intensiivse sportimise ajal on organism tihti hapnikuvaeguses. Sellistes anaeroobsetes ainevahetusprotsessides tekib suurtes kogustes happelisi ainevahetuse vaheprodukte. Enamikule sportivatele inimestele on tuttavad piimhappe tõttu valusaks muutunud lihased. Happeline keskkond tekitab väsimust, halba enesetunnet, soodustab käärimist ja krooniliste põletike teket soolestikus. Üks lihtsam ja kergemini teostatavam lahendus oma keha aitamiseks on teadlikult tarbida aluselist vett. Näiteks looduslikult tugevalt aluseliselist mineraalvett Devin, mille pH 9 kõrgema väärtusega (pH > 9).

Tartu rattamaratonidel osalev Maris Aagver räägib: „Eelmisel aastal kasutasin joogiks gaseeritud mineraalvett, sellel aastal otsustasin proovida aluselist Devini mineraalvett ja vahe oli hämmastav – tulemus eelmise aastaga 20 minuti võrra parem. Hämmastav seda enam, et treeninud ei ole käesoleval hooajal rohkem ja eale on lisandunud järjekordne aasta. Usun tõsiselt, et aluselise veega on organismi sooritusvõime oluliselt parem, kui gaseeritud ehk „happeliste” jookide tarbimisel.”

Aluselise vee kasulikkust kinnitavad veel näiteks sportlased Janek Tombak ja Riina Suhotskaja, kinnitades väidet, et sportiva inimese jaoks on aluselise mineraalvee tarbimine igati tark otsus, kuna suurendab nii sooritusvõimet kui kiirendab taastumist pingutusest.

Autor: Jaanus Lember, biokeemik

Ostukorv
Telli Devini vesi kulleriga endale koju!
Pood
0 kirje(t) Ostukorv

Järgmiselt ostult -10%

Liitu Devini uudiskirjaga ja saadame sulle sooduskoodi, millega saad järgmiselt ostult 10% hinnast alla.