Joodava vee kvaliteet mõjutab Sinu tervist. Kui sa jood 70 aastat järjest iga päev keskmiselt 1.5 liitrit vett, siis läbib 70 aastaga Sinu keha keskmiselt 40 000 liitrit vett. Millist kvaliteeti Sa sellel veel eelistad?

Miks tarbida aluselist vett sportimisel? 

Soovitame tarbida aluselist vett treeningu ajal, kuna see aitab ennetada vedelikupuudust ja taastada organismis kaotatud mineraalide tasakaalu. Intensiivse treeningu ajal ja järel tekib palju happelisi ühendeid ja happeline keskkond põhjustab väsimust, halba enesetunnet ning valusaid lihaseid. See omakorda halvendab sooritusvõimet. Sportlase jaoks on oluline kiire taastumine ja maksimaalne sooritusvõime. Aluseline vesi on abiks happelist jääkide neutraliseerimisel ja organismist väljutamisel.

Milline roll on toitumisel ja vee tarbimisel?

Ebatervisliku toitumise ja vähese veetarbimise korral tekivad organismis happelised ainevahetuse jääkproduktid, mida on vaja väljutada või neutraliseerida. Kui happelist ühendite hulk on suur ja veetarbimine on madal, on neid raske väljutada. Organism tasakaalustab happeid aluseliste ioonidega, kuid kui väljastpoolt ei saada piisavalt aluselisi ioone, hakkab organism neid võtma organitest ja luudest. Selline protsess on organismile kurnav. Liigset happelisust soodustavad kohv, liigne suhkrutarbimine, alkohol, rasvased toidud, suitsetamine, vähene uni jmt.

Miks on hea tarbida veini kõrvale aluselist vett?

Vee joomine koos veiniga aitab ennetada alkoholi põhjustatud vedelikupuudust ja sellega seotud halba enesetunnet, samuti vähendab see alkoholi kontsentratsiooni organismis, vähendades maksale langevat koormust. Aluselise vee joomine koos veiniga aitab organismil paremini hakkama saada veini happelisusega. Seega soovitame tõsiselt reeglit “1 pokaal veini + 1 pokaal Devinit“. Ka veini joomisele järgneval päeval on väga tervislik jääkainete väljutamist toetada Devini looduslikult aluselise veega.

Kuidas tekib looduslikult aluseline vesi?

Looduses tekib aluseline vesi:

  • Mineraalidest rikastunud maapõueveekogudes. Mõned allikad võivad olla kontaktis mineraalide rikaste kivimitega nagu lubjakivi või dolomiit, mis muudavad vee aluselisemaks.
  • Aluskivimite mõju tõttu. Kui vesi puutub kokku aluskivimitega, mis sisaldavad lahustuvaid mineraale, siis toimub reaktsioon, mis muudab vee aluseliseks. 
  • Looduslikes allikates. Mõned allikad sisaldavad vett, millel on kõrge pH tase, kuna vesi läbib erinevaid pinnaseid, kivimeid ja maa-aluseid koopaid, mis rikastavad vee koostist. 

Kas aluselist mineraalvett võib juua iga päev?

Devini vesi on väga kerge ja maheda maitsega. Veel puudub teiste mineraalveedega sarnane soolane maitse ja selle tõttu sobib igapäevaseks tarbimiseks. Kuna vesi sisaldab fluoriidi üle 1,5mg/l, siis ei soovitata vett ainult imikutele ja alla 7 aasta vanustele igapäevaseks tarbimiseks. 

Millised on aluselise mineraalvee kasulikud omadused?

Aluselise mineraalvee tarbimisel võib olla mitmeid kasulikke omadusi meie kehale ja organismile:

  • pH tasakaalu toetamine – aluselise vee tarbimine võib aidata hoida keha pH tasakaalu optimaalsel tasemel. Liiga suurt happeliste ühendite kontsentratsiooni organismis võib seostuda mitmete terviseprobleemidega. 
  • Vedelikutasakaalu säilitamine – oluline paljude kehafunktsioonide ja -protsesside jaoks. Inimene koosneb suures osas veest.
  • Looduslike mineraalide allikas – aluseline mineraalvesi sisaldab erinevaid mineraale nagu naatrium, kaltsium ja kaalium, mis on olulised keha tervisele ja normaalsele funktsioneerimisele. Mineraalid aitavad säilitada luude tervist, toetavad närvisüsteemi, lihaste funktsiooni ja elektrolüütide tasakaalu. 

Kas aluseline vesi saadakse ainult looduslikult?

Tähtis on eristada looduslikult esinevat aluselist vett ja kunstlikult toodetud aluselist vett, mis võib sisaldada lisaaineid. Enne vee ostmist tasub veenduda, mis veega on täpselt tegemist ja kas sinna on midagi tehislikku lisatud. 

Devini aluselise mineraalvee mineraalide sisaldus:

KATIOONID: ANIOONID:
Na 55.91 F 3.69
Ca 1.30 Cl 2.90
K 0.68 SO4 19.75
  CO3 30.01
  HCO3 64.07
H2SiO3 42.97
Mineraalide sisaldus kokku 226 mg/l

Devin aluseline mineraalvesi

Devin 0.5l

10.20plokk

Devin 1.5l

9.00plokk