Blogi

Esileht » Devin on nüüd 100% CO2 neutraalne toode

Devin on nüüd 100% CO2 neutraalne toode

Alates 2021. aastast on Devin pudelid kliima suhtes rohelised! Devin JSC-le antud sertifikaat kajastab ettevõtte võetud kohustusi ja meetmeid, et vähendada oma tegevusega seotud heitkoguseid, kaudseid heitkoguseid kogu väärtusahelas ja kompenseerida jääkheidet Bulgaaria suurima tuulepargi kaudu. Bulgaaria pudelivee turuliider on nüüd sertifitseeritud süsinikdioksiidiga neutraalne ettevõte, kellele väljastati rahvusvahelise kliimanõustamisorganisatsiooni CO2logic poolt sertifikaat ning mille on kinnitanud ja akrediteeritud sõltumatu sertifitseerimisasutus Vinçotte. 

“Oleme erakordselt uhked, et saame teada anda sellise ambitsioonika verstaposti saavutamisest. Meie tooted on 100% kliima suhtes neutraalsed kogu toote elutsükli jooksul: alates materjalide vedamisest meie tehasesse kuni meie vete tootmiseni kuni tarnimiseni kõikidesse müügikohtadesse. Tarbijad saavad muutuste edendamiseks osta tooteid ettevõtetelt, kes on pühendunud võitlusele maailma kliimaprobleemide vastu, ” ütles Devini jätkusuutlikkuse ja kvaliteedijuht Petya Manastirska. Seda süsinikuneutraalset verstaposti ei saavutatud üleöö. Süsiniku suhtes neutraalseks muutmiseks arvutas Devin kõigepealt oma kogu süsinikujalajälje tootmisest ja tootmisest kuni valmistoodete tarnimiseni 2019. aastal ning astus konkreetseid samme suurema osa oma heitkoguste vältimiseks ja vähendamiseks. Nagu ilmneb ettevõtte esimesest jätkusuutlikkuse aruandest, mis avaldati 2020. aasta keskel pudeli liitri kohta, vähenes energiatarbimine vaid ühe aastaga 5,4%. Samuti hakkas Devinis asuv tehas töötama 100% rohelise elektriga, mille tulemusel vähendati aastas üle 6000 tonni süsinikdioksiidi (-18% Devini kogu CO2 jalajäljest). Ettevõte optimeerib ladustamis-, laadimis- ja transpordiprotsesse ning on oma ostupoliitikat muutnud, et soodustada tarnijaid lühema kauba- ja materjaliringluse jaoks. 

Juba rohkem kui kümne aasta jooksul on DEVINi pakendeid täiustatud kergekaalu ja ökodisaini abil ning kõik pudelid, sealhulgas kork ja silt, on jätkuvalt 100% taaskasutatavad. Jaotuse vältimatute heitkoguste kompenseerimiseks kliima neutraalsuse saavutamiseks ostab JSC Devin rohelise energia kontrollitud süsinikukrediiti. Investeering on suunatud Bulgaaria suurimasse – St. Nikola tuuleparki, mida haldab AES.

Märkused: 

• CO2-Neutral®-märgis on ettevõtete, kaubamärkide, toodete, teenuste ja ürituste süsinikuneutraalne sertifikaat nende tegevusega seotud kasvuhoonegaaside leevendamiseks. Märgise annab välja rahvusvaheline kliimaalane nõustamisorganisatsioon CO2logic ja selle kinnitab akrediteeritud ja sõltumatu sertifitseerimisasutus Vinçotte. 

• Spadel CO2 arvutused põhinevad uuel Euroopa metoodikal nimega Product Environmental Footprint (PEF). Seotud uue teaduspõhiste sihtmärkide tunnustusega on arvud hinnanguliselt ulatuslikud:

• Reguleerimisala 1 = tehastes kasutatud energia (gaas, kütus, puit) 

• Reguleerimisala 2 = tehastes kasutatav elekter 

• Reguleerimisala 3 = tarneahel (tooraine), turustamise ja pakendi kasutusiga

Ostukorv
Telli Devini vesi kulleriga endale koju!
Pood
0 kirje(t) Ostukorv

Järgmiselt ostult -10%

Liitu Devini uudiskirjaga ja saadame sulle sooduskoodi, millega saad järgmiselt ostult 10% hinnast alla.