Eesti parim alkoholivabade kokteilide valmistaja on Laur Ihermann Noa restoranist

Esikolmik Markku Laur ja Brita23. märtsil Tallinna Teeninduskoolis toimunud V Eesti Baarmenite Meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises võitis napilt Laur Ihermann restoran Noast. Parim kokteilivalmistaja sõidab juunis Eestit esindama alkoholivabade kokteilide maailmameistrivõistlustele Prahasse, Tšehhi Vabariiki. Lisaks võitis esikoha omanik 30 liitrit Devini aluselist mineraalvett.

Võistluse teise koha saavutas ja parimaks noorbaarmeniks vanusegrupis kuni 27 aastat (kaasa arvatud) tunnistati juba kolmandat aastat järjest Brita Kikas ööklubist Maasikas. Väärika kolmanda koha saavutas Markku Lõhmus kohvikust Kapriiz. Lisaks andis välja peasponsor Devin eriauhinnad Brita Kikasele ja Kristiina-Kadi Kasvandikule, kui parimate Devini veekokteili tegijatele.

Võidukokteili autor Laur sai inspiratsiooni Eesti ilmast ja sellest kui vähe päikesepaistelisi päevi meil tegelikult on. Eestlane pigem pikutaks päeva maha, kui väljas pilvine. “Koostisosades kasutasin Jaapani sugemetega toorainet, mis toob maitsmisel välja päikselise värskuse ja lausa ajab meid tegudele. Mõnus kerge jook, mida nautida kui väljas sombune ja tunda tükikest päikesetõusu maa maitsetest.”

Devin mineraalvee nimelistest Eesti Baarmenite Meistrivõistlustest võttis osa kokku 31 parimat kokteilivalmistajat üle Eesti, keda hinnati nii kokteilide valmistamise tehnika, kui joogi maitse osas. Kokteile hindasid Eesti tunnustatumad sommeljeed, kokad, kui toidublogijad.

Tallinna Teeninduskool toetas alkoholivabade kokteilide võistlust, kui head võimalust propageerida tervislikku eluviisi ja anda õpilastele võimalus õppida oma ala meistritelt.

Tallinna Teeninduskool selgitas välja ka oma õpilaste seas parimad kokteilimeistrid.

I koha saavutas Markku LõhmusTartu Kutsehariduskeskusest, teise koha ja parima devin veekokteili tiitli pälvis Tallinna Teeninduskooli õpilane Johanna Männisalu ja III koha vääriline oli sama kooli Kristiina Jeedas.

Laur Ihermann võidukokteil:

It´s Cloudy.

Devin karboniseerimata mineraalvesi 12 cl
Monin Lemongrass siirup 12 cl
Ingver 10 gr
Kollane melon 60 gr
Koriandri lehed 4 gr
Laimimahl 2 cl

KAUNISTUS: Sidrunhein, shiso lehed, vedel lämmastik, vesi.

Its Cloudy

Meistrivõistluseid toetasid: Devin aluseline mineraalvesi ja Tallinna Teeninduskool

Дървени летви - колчета http://www.emsien3.com/letvi от ЕМСИЕН-3
Дървени талпи http://www.emsien3.com/талпи от ЕМСИЕН-3